ХІХ Міжнародна науково-методична конференція «Проблеми економічної кібернетики 2014»
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Тези_Ус_ГО_Менькут_ЯМ

Перейти донизу

Тези_Ус_ГО_Менькут_ЯМ Empty Тези_Ус_ГО_Менькут_ЯМ

Повідомлення автор Admin Ср Жовт 01, 2014 7:24 pm

Ус Г.О. д.е.н., професор
Манькута Я.М.,
викладач кафедри економічної кібернетики
Східноєвропейський університет, м. Черкаси

МОДЕЛЮВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО БІЗНЕСУ ЯК БІЗНЕС-ІНТЕЛЕКТ

Розумова робота, інтелектуальна праця - все це прийнято сьогодні називати інтелектуальним бізнесом (ІБ). Метою інтелектуального бізнесу є реалізація ідеї за допомогою фізичної або інтелектуальної праці та отримання прибутку. І як будь-який бізнес інтелектуальний бізнес потребує організації своєї діяльності через моделювання бізнес-процесів.
Один із дуже ефективних методів удосконалення бізнес-процесів - так звані інтелектуальні бізнес-операції, коли процеси «знають» про всілякі взаємодії в роботі і конкретні ситуації та на них навчаються.
Вперше термін «business intelligence» був введений в обіг аналітиками Gartner в кінці 1980-х років, як «процес користувача, який включає доступ та дослідження інформації, її аналіз, вироблення інтуїції і розуміння, які ведуть до поліпшеного і неформального прийняття рішень» [1,2].
За допомогою методології опису бізнес-процесів в нотації IDEF3 представлена модель формування «Бізнес-інтелекту» рис. 1.
ІБ як методи, технології, засоби видобування і представлення знань являє собою процес аналізу інформації і розуміння для прийняття рішень бізнес-агентами, а також інструменти для видобування з даних значимих для бізнесу знань.
Тези_Ус_ГО_Менькут_ЯМ 117
Рис. 1 Модель формування «Бізнес-інтелекту»
ІБ як знання про бізнес і для бізнесу розглядається як результат процесу видобування знань - як самі знання про бізнес для прийняття рішень, результат поглибленого аналізу детальних даних бізнесу, включає технології баз даних і додатків, а також практику аналізу.
Інтелектуальний бізнес як бізнес-інтелект можна визначити в широкому розумінні [1,2].
В основі технології ІБ лежить організація доступу кінцевих користувачів і аналіз структурованих кількісних за своєю природою даних та інформації про бізнес: технологія управління знаннями [3], електронний бізнес, комерція [4], сховища даних [5].

Список використаних джерел
1. Артемьев В. Что такое Business Intelligence? // Открытые системы — 2003. — № 4. Режим доступа до журн.: [Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити посилання] — Название с экрана.
2. Корнеев В.В., Гареев А.Ф., Васютин С.В., Райх В.В. Базы данных. Интеллектуальная обработка информации. // М.: Нолидж, 2001.
3. Спирли Э. Корпоративные хранилища данных. Планирование, разработка, реализация. Том.1: Пер. с англ. // М.: Вильямс, 2001.
4. Архипенков С., Голубев Д., Максименко О. ХРАНИЛИЩА ДАННЫХ. От концепции до внедрения/ Под общ. Ред. С.Я. Архипенкова // М.: ДИАЛОГ-МИФИ, 2002.
5. Liautaud B., Hammond M. e-Business Intelligence: Turning Information into Knoledge into Profit. McGraw-Hill, 2001.
Admin
Admin
Admin

Кількість повідомлень : 66
Дата реєстрації : 30.09.2014

https://probl-econom-kiber.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку


 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі