Тези_Савчук Л.М.
ХІХ Міжнародна науково-методична конференція «Проблеми економічної кібернетики 2014» :: Науково-методичні проблеми підготовки спеціалістів з економічної кібернетики :: Савчук
Сторінка 1 з 1
Тези_Савчук Л.М.
Савчук Л.М., к.е.н., проф.,
Бандоріна Л.М., к.е.н., доцент,
НМетАУ, м. Дніпропетровськ
СПЕЦИФІКА ОРГАНІЗАЦІЇ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ З ЕКОНОМІЧНОЇ КІБЕРНЕТИКИ
Сучасна ринкова економіка потребує фахівців з високими адаптаційними навичками роботи в умовах, що постійно змінюються.
Завдання формування робочого навчального плану спеціальності «Економічна кібернетика» в останні роки ускладнюється. Сучасний фахівець в області економічної кібернетики повинен на концептуальному, методологічному і теоретичному рівнях володіти методами аналізу, синтезу і оптимізації систем управління в економіці; мати знання по моделюванню економічних завдань, управління фінансами, в бухгалтерському обліку, менеджменті й маркетингу; володіти сучасними математичними методами аналізу і прогнозування з використанням новітніх інформаційних технологій. Тому з розвитком інформатики виникає необхідність додавати все більшу кількість матеріалу в обов'язкові обсяги знань, що у свою чергу веде до збільшення кількості дисциплін. Обговорення цієї проблеми показало, що необхідно намагатися звузити список нормативних дисциплін, у той час як структура додаткових дисциплін повинна помітно варіювати залежно від спеціальної спрямованості ВНЗ, потреб й інтересів конкретного регіону, а також від зацікавленості студентів.
Економічна кібернетика — це наука, що досліджує особливості протікання процесів управління і бізнес-процесів в економічних системах, проблеми синтезу систем управління економічними об'єктами, а також процеси передачі й обробки інформації в системах. Для засвоєння теоретичних основ і придбання практичних навичок моделювання, створення програми майбутнього поводження об'єкта управління і способів її ефективної реалізації, набуває важливості блок дисциплін, що представляє все різноманіття економіко-математичного моделювання (економіко-математичне моделювання в діяльності банків, економіко-математичне моделювання в менеджменті організацій, економіко-математичні методи й моделі в маркетингу, в управлінні персоналом, в аналізі й аудиті, в управлінні фінансами й ін.).
Субстратом управління є інформація, що виникає в процесі функціонування об'єкта управління і характеризує його внутрішній і зовнішній стан. Отже, для підготовки фахівця з економічної кібернетики є необхідним блок дисциплін, у який увійдуть основи алгоритмізації, основи програмування, архітектура й організація ЕОМ, операційні системи, розподілені обчислення, мови програмування, управління інформацією, програмна інженерія і методи обчислення. Матеріал, що не увійшов у представлений набір дисциплін, можна розглядати як факультативний (на вибір).
moderator- Кількість повідомлень : 55
Дата реєстрації : 01.10.2014
ХІХ Міжнародна науково-методична конференція «Проблеми економічної кібернетики 2014» :: Науково-методичні проблеми підготовки спеціалістів з економічної кібернетики :: Савчук
Сторінка 1 з 1
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі